OK zeszyt

We wrześniu ubiegłego roku klasy VIII oraz V a rozpoczęły realizację ogólnopolskiego projektu realizowanego we współpracy z fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności.

W ramach projektu uczniowie prowadzą Ok zeszyt. Jest to zeszyt zawierający cele poszczególnych lekcji, kryteria sukcesu, refleksje własne, mapy myślowe, samooceny prac oraz odpowiedzi na pytania kluczowe.

Zeszyt wykorzystuje zasady oceniania kształtującego, a praca z nim ma umożliwić uczniom, aby stali się autorami procesu własnego uczenia.

Ewaluacja OK zeszytu

Niedawno klasy realizujące projekt wypełniły ankiety ewaluacyjne. Wszyscy ankietowani zgodzili się, że nowy sposób robienia notatek (kolorowe wykresy, cele lekcji, refleksje, rysunki) jest bardziej efektywną metodą zapisywania materiału. Według uczniów nauka z takiego zeszytu jest łatwiejsza i przyjemniejsza, jednak ankietowanym najbardziej podobało się to, że sami mogli decydować o sposobie prowadzenia notatek.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zgodzili się podzielić swoimi pięknymi, kolorowymi zeszytami.