„… Światem zaczęła rządzić jesień …”

M. Czapińska

Strofy o jesieni ”- impreza czytelnicza dla uczniów klas I z cyklu „ Starszy czyta młodszemu ” .

Z okazji Pierwszego Dnia Jesieni uczennice klasy III a i IV pod kierunkiem nauczyciela –bibliotekarza przygotowały imprezę czytelniczą dla uczniów klas I a, I b z cyklu – ” Starszy czyta młodszemu ” wiersze i teksty o jesieni takich autorów , jak : J.Brzechwa J. Ficowski , M. Konopnicka, L.Krzemieniecka , M. Kownacka ,J. Ratajczak, S.Szuchowa, J. Tuwim, H. Zdzitowiecka . Książki tych pisarzy gromadzi biblioteka szkolna w swoich zbiorach . Uczennice klas III a i IV wzorcowo przeczytały wiersze w/w autorów zasłuchanym pierwszoklasistom oraz uczestniczyły w zabawie ruchowej „Dary lasu ” . Dzieci klas I-ych poznały dary , uroki i zjawiska związane z jesienią . Na zajęciach bibliotecznych gościliśmy panie z Biblioteki Publicznej, które poprzez piękne czytanie fragmentów zaprezentowały woluminy o tematyce jesiennej ze zbiorów tejże placówki kulturalnej . Pamiątką ze spotkania z „ żywym słowem” było rozdanie kolorowanek o jesieni i obejrzenie wystawy książek o tematyce tej pory roku oraz jej darów z lasów, ogrodów i pół.

Opracowała : B. Pieczka