I Gminne Targi Edukacyjne

30 marca 2022 r. w Szkole Podstawowej w Starej Wsi odbyły się I Gminne Targi Edukacyjne pod patronatem Burmistrza Wilamowic Pana Mariana Treli.

Gospodarzem Targów była Pani Dyrektor Dorota Ćwiertnia, która umożliwiła zrealizowanie tego przedsięwzięcia w budynku Szkoły Podstawowej w Starej Wsi.

Spotkanie rozpoczęła Pani Bożena Sobocińska Kierownik ZOSiP w Wilamowicach, która przywitała zaproszonych gości:

Gospodarza Gminy zastępcę Burmistrza Wilamowic Pana Stanisława Gawlika

Gospodarza Szkoły Podstawowej w Starej Wsi Dyrektora Szkoły Panią Dorotę Ćwiertnię

Członkinię Zarządu Powiatu Oświęcimskiego Panią Teresę Jankowską

Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Oświęcimskiego Panią Monikę Stalicę

Członkinię Zarządu Powiatu Bielskiego Panią Dorotę Nikiel

Przewodniczącą Rady Miejskiej w Wilamowicach Panią Stanisławę Kudłacik

Dyrektorów, Nauczycieli oraz uczniów szkół ponadpodstawowych Powiatów Bielskiego i Oświęcimskiego

Dyrektorów, Nauczycieli, Uczniów i Rodziców szkół podstawowych Gminy Wilamowice, dla których targi zostały zorganizowane

Doradców zawodowych Panią Mirellę Wilczek, Panią Joanne Przybylską – Pal, Panią Annę Tatoń

Wszystkich gości Gminy Wilamowice, którzy przyjęli zaproszenie i przybyli na I Gminne Targi edukacyjne ze szczególnym uwzględnieniem gości z Ukrainy, zarówno Uczniów, jak i Rodziców.

Głównym celem Targów Edukacyjnych jest wsparcie młodzieży w planowaniu kształcenia i przyszłej kariery zawodowej.

Przez 5 godzin uczniowie klas ósmych mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną następujących szkół ponadpodstawowych:

1. I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Kętach

2. Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie w Czechowicach-Dziedzicach

3. II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Bielsku-Białej

4. VIII Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Medycznych i Ogólnokształcących im. Hanny Chrzanowskiej w Bielsku-Białej

5. IV Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Bielsku-Białej

6. Liceum Ogólnokształcące im. Księdza Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu

7. Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kozach

8. Zespół Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej

9. Zespół Szkół Technicznych i Licealnych im. Stanisława Staszica w Czechowicach-Dziedzicach

10. Zespół Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych im. Jędrzeja Śniadeckiego w Bielsku-Białej

11. Bielska Szkoła Przemysłowa w Bielsku-Białej

12. Powiatowy Zespół Szkół nr 9 im. Marii Dąbrowskiej w Kętach

13. Zespół Szkół Budowlanych im. Generała Stanisława Maczka w Bielsku-Białej

14. Zespół Szkół Technicznych i Handlowych im. Franciszka Kępki w Bielsku-Białej

15. Powiatowy Zespół nr 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Brzeszczach

16. Zespół Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej

17. Zespół Szkół im. Juliana Tuwima w Bielsku-Białej

18. Powiatowy Zespół nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika w Kętach

19. Powiatowe Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu

20. Prywatne Technikum Informatyczne w Bielsku-Białej

Każda ze szkół starannie przygotowała się do Targów i zachęcała , by uczniowie klas ósmych wpisali się od nowego roku szkolnego w poczet jej uczniów.

Mamy nadzieję, że Targi Edukacyjne pomogły w podjęciu słusznej decyzji co do wyboru szkoły średniej, kolejnego etapu ścieżki edukacyjnej.

Opracowała: Mirella Wilczek, doradca zawodowy

Zdjęcia, film: Michał Mynarski, Antoni Kymona, uczniowie kl.8 w SP w Starej Wsi