Bal

„…powróćmy jak za dawnych lat

w zaczarowanych bajek świat…”

opracowała Bernadeta Pieczka

03.02.2016r. w naszej szkole miało miejsce radosne wydarzenie. Mury szkoły nawiedziły liczne księżniczki, elfy, rycerze, piraci, diabełki, „czarownice”, „koty w butach:, „Czerwone kapturki”, budząc zdziwienie i zachwyt pięknem strojów i charakteryzacją wśród uczniów starszych klas, którzy pewnie sami chętnie by się wybrali na bal „przebierańców”.

I rozpoczął się bal.

Przy dźwiękach skocznej muzyki miło płynął czas. W przerwie między pląsami uczestnicy w barwnym korowodzie zaprezentowali swoje kostiumy bajkowych postaci. Wszyscy zostali nagrodzeni za kreatywność i fantazję.

O godzinie 14:00 herold ogłosił wejście na salę orszaku „trzech wróżek”, które przyniosły dzieciom koszyki pełne niespodzianek. Wróżki po przedstawieniu się zaprosiły uczestników balu do zabawy w rozpoznawanie bajkowych bohaterów oraz tytułów książek po wysłuchaniu ich fragmentów.

Po każdej zagadce unosił się „las rąk”, a po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi uczniowie otrzymywali słodki upominek.

A później, miłe wróżki ruszyły w tany z bajkowymi postaciami. Zapał taneczny dzieci studziły owocowymi soczkami, a dla łasuchów nie zabrakło słodkości. Kochane mamy zadbały również o pyszny, gorący posiłek.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Wspólna zabawa przyniosła im wiele radości i przeżyć.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

dsc_2247dsc_2259dsc_2094 dsc_2079dsc_2097 dsc_2106 dsc_2108 dsc_2111 dsc_2114 dsc_2120 dsc_2128 dsc_2147 dsc_2449 dsc_2258 dsc_2252 dsc_2238 dsc_2231 dsc_2154