Klucze do Nieba

Przedświąteczny okres pełen przemyśleń, zadumy i wyciszenia dał się dodatkowo odczuć w środę 12 kwietnia, kiedy to klasa 4 wraz z Panią Katechetką przedstawili wspaniałą, jedyną w swoim rodzaju i niezwykłą inscenizację.

Krótka historia króla chcącego przejść przez bramę Niebios kryła w sobie wiele prawd. Wybierając mądrze i rozważnie, król odnajdywał w swoim życiu klucze potrzebne do przekroczenia bramy. Były to niezwykle trudne decyzję, wymagające nieraz nie lada odwagi, na przekór, niekoniecznie za aprobatą pozostałych osób-przed takimi właśnie wyborami stajemy zmagając się z codziennością. Idziemy przez życie tak jak Jezus szedł na Golgotę-ku swojej chwale, zawsze pod górę. Niesiemy swój krzyż codzienności. Obyśmy zawsze widzieli cel naszych zmagań i wędrówki.

Obyśmy zawsze wybierali mądrze i rozważnie, jak król, wybierając właściwe ścieżki. Dzięki takim decyzjom także zbieramy swoje życiowe klucze-klucze mądrości. Każdy taki wybór ubogaca nas duchowo. Każdego dnia budzimy się i bierzemy swój krzyż. Każdego dnia rodzimy się na nowo. Niech Chrystus Zmartwychwstały pomaga powstawać z naszych upadków, dodaje sił i otuchy. Bo czymże jest życie? Wieczną tułaczką. Ale jakże słodka jest ta tułaczka. Poznajemy tylu wspaniałych ludzi, tyle wspaniałych rzeczy doświadczamy. Niech trwa….

Atmosferze przedświątecznej towarzyszył także konkurs plastyczny organizowany przez Towarzystwo Miłośników Dankowic. Rezultatem była piękna wystawa wszystkich arcydzieł. Przepiękna gazetka wykonana przez Panią Katechetkę i Panią Annę Kamińską dopełniała całości. Ponadto Towarzystwo Miłośników Dankowic wraz z klasą 6 zorganizowała przepyszny kiermasz „Zjedz jajeczko”, z którego całkowity dochód został przeznaczony na cele charytatywne.

Podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do pomocy w organizacji tego wspaniałego przedstawienia o królu, Golgocie i Niebiosach.