Wizyta w schronisku

Ten atrakcyjny dzień zamyka wizyta w Schronisku dla bezdomnych zwierząt Reksio w Bielsku-Białej organizowana przez Samorząd Uczniowski.
Uczniowie z klas 4-6 odwiedzili dzisiaj miejsce, gdzie odzywa się serce… Miejsce nie należy do radosnych zakątków naszej ziemi, bo tu doskonale widać jak ludzie potrafią być nieludzcy. Ale tutaj jest także nadzieja dla tych merdających ogonami. Przy każdej takiej wizycie jest głośno, zwierzęta witają przybyłych z nadzieją i z błyskiem w oku. Czekają na nowy dom.
Myślę że każdy z nas powinien choć raz udać się w to miejsce. Myślę też, że była to wspaniała lekcja pokazująca jak niewiele potrzeba, aby skrzywdzić zwierzę, ale także niewiele potrzeba by wyciągnąć pomocną dłoń. Jak wiele przemyśleń i uczuć tutaj zostawiliśmy. Z jaką wielką niesprawiedliwością się zmierzyliśmy.
Dobrze, że są takie miejsca, gdzie ludzie nie są obojętni.

Schronisko w Bielsku liczy 150 psów i 60 kotów.
Adopcja jest całkowicie bezpłatna. Przygarnij więc zwierzaka.

Przy tej sposobności Samorząd Uczniowski i uczniowie szkoły dziękują Radzie Rodziców za dofinansowanie do wycieczki.

Font Resize
Kontrast