Wyjątkowy dzień: II Rodzinny Dzień Dziecka

Górale, o tyle, o ile rok temu takiej imprezy nie pamiętali, a nawet się jej nie spodziewali, dziś mogą sobie wpisać ją w góralski kalendarz jako coroczny festiwal rodzinny.
Wspaniała zabawa, wspaniała organizacja i co najważniejsze-Dzieciaki zadowolone. Wspólnie spędziliśmy ten czas zaczynając od występów klas II. Dzieci pięknie zaśpiewały, aż niejedno serducho Rodzica się trzęsło z radości. Tak-nie skakało, lecz trzęsło, bo to był wodospad miłości jaką Dzieci włożyły w ten występ.
Następnie tanecznym krokiem wpadły na scenę niebieskie piękności z IV klas ze swoją królewną i pomponami. I tym samym udowodniły, że dziś niebo jest tu, na ziemi. Nie trzeba spoglądać w górę. Ale to był przedsmak kolejnych występów-profesjonalny taniec wykonany przez uczniów klasy IIA: Kubę i Zuzię sprawił, że nadal czuliśmy się jak w niebie, wśród tańczących aniołów. I to jeszcze jak tańczących!
A na koniec taniec klasy IIB przygotowany przez Panią Anię Danek, oraz dziewczyny z klas IV w kolejnym wcieleniu na zielonej murawie, prowadzone przez Panią Agnieszkę Ślósarczyk.
Kolejnym punktem programu był maraton przygotowany przez Państwa Jędrusiak, który szybko i bezsprzecznie wyłonił tych najwytrwalszych początkujących maratończyków. Sportowo można było sprawdzić się również w czasie meczu piłkarskiego i na stacjach naśladując bohaterów z bajek, takich jak Masza, Herkules czy też Bolek i Lolek.
I w tej oto cudownej atmosferze, zawody sportowe zamknęły pokazy strażackie – zawsze budzące największe zainteresowanie. W międzyczasie na każde dziecko czekał poczęstunek-ciepły, słodki, do wyboru, jak kto woli. Oraz największa atrakcja: dmuchańce, po których pot często zmywał pięknie umalowane przez Rodziców buźki.
„To już jest koniec” zabrzmiała ostatnia piosenka dyskoteki organizowanej przez Samorząd Uczniowski i wszyscy, wdzięczni za pogodę, w pogodzie ducha wróciliśmy do domów.