VIII Sesja Samorządu Uczniowskiego Gminy Wilamowice

29 maja odbyła się w Naszej szkole VIII Sesja Sejmiku Uczniowskiego, którą przygotowali uczniowie delegaci Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami: Panią Duraj i Panią Borys.

Tematem sesji były „Zwierzęta” dlatego naszą dekorację stanowiły wspaniałe okazy dzikich zwierząt i pupile, o których na zakończenie opowiedzieli uczniowie naszej szkoły.

Zaproszony gość, Pan Stanisław Kamiński-leśniczy, pszczelarz, przyrodnik z zamiłowania, zabrał nas w podróż po świecie dzikich zwierząt, opowiedział o życiu pszczół i leczniczych właściwościach miodu oraz zaprezentował pszczeli dom. Podkreślił także, na jakie zagrożenia wynikające z ludzkiej bezmyślności, narażone są dzikie zwierzęta.

Kolejnym punktem była wirtualna wycieczka po schronisku Reksio w Bielsku-Białej, gdzie mieliśmy okazję niedawno gościć. Chcieliśmy, podzielić się z delegatami naszej gminy przesłaniem związnym z tym miejscem „Przygarnij zwierzaka”, „Nie porzucaj” i odczuciami, jakie zrodziły się w nas podczas wizyty w tym smutnym miejscu.

Kolejnym miejscem podróży był Ośrodek Mysikrólik „Na pomoc” Dzikim Zwierzętom, który także mieści się w Bielsku-Białej. Założycielami tego ośrodka jest małżeństwo-pasjonaci, którzy bezinteresownie oddają się pomocy dzikiej zwierzynie.

Zmierzając ku końcowi, jak już wspominaliśmy, uczniowie zaprezentowali swoje domowe zwierzątka a na podsumowanie delegaci dostali zadanie domowe: zachęcić do pomocy dzikim zwierzętom oraz do adopcji bezdomnych zwierząt.

Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji tej sesji, uczniom i rodzicom za pomoc w przygotowaniu. Dziękujemy także zaproszonym gościom, a przede wszystkim firmie przewozowej GTrans, która stanęła na wysokości zadania i pomogła Nam w tarapatach.

Font Resize
Kontrast