Święto Odzyskania Niepodległości w Szkole Podstawowej w Dankowicach

Święto 11 Listopada w Dankowicach

 

Z racji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Szkoła Podstawowa w Dankowicach chciała w sposób szczególny uczcić ten czas, organizując listopad w duchu patriotycznym.

W niedzielę 12 listopada odbyła się uroczysta Msza Święta w Kościele pw. Świętego Wojciecha. Następnie zaproszeni goście, w tym także mieszkańcy, udali się do budynku Ochotniczej Straży Pożarnej na akademię przygotowaną przez przedszkole oraz szkołę. We współpracy nauczycieli: Pani Małgorzaty Obstarczyk, Marzeny Jarosz, Agnieszki Ślósarczyk, Moniki Gajdy, Justyny Pucki, Zofii Bierońskiej, Marioli Sikory, Tomasza Drewniaka i Agnieszki Berezowskiej oraz przedszkolaków z grupy VIII, uczniów z zespołu wokalno-tanecznego, zespołu tanecznego gimnazjum i klasy 3a, powstał niepowtarzalny program taneczno-wokalny, raz za raz przeplatany wierszami pełnymi zadumy i refleksji.

Akademii towarzyszyła wystawa plastyczna wszelkich niezwykłości, jakie wyszły z rąk uczniów Szkoły Podstawowej, przygotowana przez Panią Annę Kamińską.

W poniedziałek 13 listopada został zorganizowany Dzień Patrioty. Uczniowie odświętnie ubrani, w barwach biało-czerwonych, mieli sposobność zobaczyć kolejną odsłonę akademii na „deskach szkolnych”. Dniu Patrioty towarzyszył także przegląd pieśni patriotycznych przedstawianych kolejno przez wszystkie klasy.

W szkole zrobiło się naprawdę kolorowo, ponieważ kolejnym konkursem był konkurs na najpiękniej przystrojoną klasę. Uczniowie wraz z wychowawcami bardzo się postarali. Dzięki temu listopad nam nie straszny-przyjemnie przebywało się w ciepłych murach szkolnych, gdy za oknem deszcz i szaruga.

Podsumowaniem tego wspaniałego miesiąca była kolejna akcja Samorządu Uczniowskiego: Wielcy Polacy. Uczniowie przebrani za znanych i poważanych Polaków przechadzali się po szkolnych korytarzach, przedstawiali różnorodne inscenizacje swojego życia-wszystko po to, by pamięć o nich nie umarła. Akcji tej towarzyszyły konkursy wiedzy o Polsce i Polakach, a przerwy mile mijały przy dźwiękach Szopenowskiej klasyki.

 

 

 

 

Font Resize
Kontrast