Czytanie na trawie, czytanie pod chmurką

 „ Jesień ” 
 to wdzięczny temat wierszy i tekstów literackich wielu pisarzy.
W zbiorach biblioteki szkolnej można znaleźć utwory  o wspomnianej tematyce takich autorów jak: Jan Brzechwa, Jerzy Ficowski, Maria Konopnicka, Lucyna Krzemieniecka, Maria Kownacka, Józef Ratajczak, Stefania Szuchowa, Julian Tuwim, Hanna Zdzitowiecka  i inni.
Korzystając z uroków „ złotej polskiej jesieni” nauczyciele świetlicy szkolnej oraz nauczyciel – bibliotekarz zorganizowali  w dniu 12 X 2018 r. w grupie dzieci przebywających na świetlicy zajęcia głośnego czytania, z cyklu „Czytanie  na trawie, czytanie pod chmurką” wierszy i tekstów literackich, opiewających barwy jesieni.  Dzieci z radością czytały krótkie teksty z bibliotecznych półek oraz  z własnych zbiorów.
W przerwach między czytankami   rozwiązywano zgadywanki i quizy o charakterystycznych zjawiskach tej pory roku.

                                                                                                                                          Opracowała : B. Pieczka