III Sesja Sejmiku Uczniowskiego

O bezpieczeństwie można mówić wiele i nigdy nie będzie to przesadne. Nie wiadomo, co może przytrafić się nam w życiu dzisiaj, teraz, za moment. Nie wiadomo kiedy i gdzie nasze nabyte umiejętności i wiedza będą nam niezbędne, aby walczyć o życie-swoje lub innych. Dlatego na III Sesji Sejmiku Uczniowskiego, która odbyła się w dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej w Dankowicach, zaprosiliśmy profesjonalistów w dziedzinie bezpieczeństwa.
Sesja podzielona została na 3 równocześnie trwające warsztaty. Pierwszy z nich prowadził specjalista w dziedzinie pożarnictwa: Pan Piotr Kozieł, który opowiedział młodzieży o zagrożeniach jakie niesie z sobą sezon grzewczy. Delegaci mieli okazję zbadać właściwości dwutlenku węgla za pomocą różnych doświadczeń. Drugi warsztat prowadził specjalista w dziedzinie ratownictwa: Pan Michał Ćwiertnia, prezentując prawidłową resuscytację i stwarzając delegatom możliwość przetrenowania sytuacji wymagających pomocy drugiej osobie w tym zakresie. Przypomniał także podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz przedstawił działanie defibrylatora-urządzenia coraz bardziej popularnego. Trzeci warsztat prowadziła Pedagog: Pani Ewa Szczepańczyk-Prochot prezentując niebezpieczeństwa czyhające w świecie wirtualnym. Również i takie zagrożenia mogą skończyć się tragicznie. Od naszych działań pewnego dnia może zależeć życie nasze lub życie innych osób.
Świadomość zagrożeń stwarza możliwość zapobiegania im bądź też odpowiedniego reagowania. Bardzo dziękujemy zatem zaproszonym gościom za tak cenne doświadczenia i przekazaną wiedzę, która mimo że zapewne często pojawia się w różnych aspektach i płaszczyznach życia, dzisiaj została skonkretyzowana.   
Przy okazji pragniemy serdecznie zachęcić do zakupu czujników dwutlenku węgla do naszych domów-niewielkie i niezbyt kosztowne urządzenie, które może uratować życie. A życie jest, jak wiemy, bezcenne.