Nowa pracownia

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Dankowicach pod kierownictwem nauczyciela matematyki pani Anny Duraj wzięła udział w Konkursie #OSEWyzwanie. Do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski, najliczniej z województwa mazowieckiego i lubelskiego.

OSE to program publicznej sieci telekomunikacyjnej dającej szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu. Program został zaprojektowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

W konkursie #OSEwyzwanie mogły wziąć udział szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Zadaniem uczestników było przesłanie pracy plastycznej pt. „Smart Szkoła”, wykonanej w dowolnej technice. Nasza szkoła zdecydowała się wysłać pracę uczennicy klasy ósmej Wiktorii Pustelnik. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek 2019. Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród, a podstawą do ich przyznania była liczba punktów, które zdobyła szkoła zgłaszająca się do konkursu.

Nasza Szkoła znalazła się na liście laureatów, a co za tym idzie – otrzymamy nagrodę w postaci mobilnych pracowni multimedialnych, dzięki którym szkoła będzie mogła prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych. Przewidywany plan wyposażenia sali w nowoczesne szybkie komputery to marzec 2020.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronach:
https://ose.gov.pl/konkurs-osewyzwanie
koduj.gov.pl
https://www.facebook.com/groups/774720866253044/?multi_permalinks=1128286590896468¬if_id=1571680541284886¬if_t=feedback_reaction_generic https://osehero.pl/

Zwycięzcą GRATULUJEMY!!!

Font Resize
Kontrast